Ładowanie strony

MEDJUGORJE: pielgrzymka autokarowa (9 dni)

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Podstawienie autokaru przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wyjazd. Następnie przejazd przez granicę polsko-czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy miejscowości Dudince.

Dzień 1.

Podstawienie autokaru przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wyjazd. Następnie przejazd przez granicę polsko-czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy miejscowości Dudince.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy’ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Dunaju. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie trasą północną przez Udvar, Beli Monastir – Msza św., Šamac, Doboj, Konjic, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 4.

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie. Spotkanie z kreatorką, wejście na Górę Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Następnie wizyta w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Wieczernik – Cenacolo. Czas wolny przeznaczony na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 5.

Dla chętnych od godz. 04:30 piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górze Križevac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru – miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączonych najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowanym w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r). Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła, a po niej zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie w godzinach popołudniowych na obiadokolację. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczornej, międzynarodowej Mszy św. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. w kościele w Dubrowniku. Powrót na obiadokolację i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. Przejazd do Parku Narodowego Chorwacji – Plitwickie Jeziora, wędrówka po parku z wykorzystaniem wszystkich atrakcji serwowanych turystom. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Varażdinie.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Khalenberg, Msza św. następnie czas na podziwianie panoramy stolicy Austrii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w południowych Czechach.

Dzień 9.

Śniadanie. Wizyta na starówce w Brnie. Powrót do kraju. Przejazd przez przejście graniczne w pobliżu Ostravy. Powrót do miejsca wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczorno- nocnych.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
 • 8 noclegów w pokojach dwuosobowych z WC i łazienką,
 • 8 obiadokolacji i śniadań,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • miejscowy przewodnik w Budapeszcie, Dubrowniku, Mostarze i kreatorka w Medjugorie.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • rejsu po Dunaju,
 • napojów do obiadokolacji,
 • indywidualnego nagłośnienia – 9 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.
Uwagi
 • między VI, a V dniem pobytu, możliwość zorganizowania dodatkowego dnia przeznaczonego na plażowanie i rejs z fish-picnic (za dodatkową opłatą),
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • niekonieczny paszport, możliwość zrealizowania wyjazdu z dowodem osobistym.