Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

14.09.2019 - 23.09.2019

2700 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Podstawienie autokaru przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wyjazd. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Siewierz. Następnie przejazd przez granicę polsko-czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu okolicy miejscowości Dudince.

Dzień 1.

Podstawienie autokaru przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wyjazd. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Siewierz. Następnie przejazd przez granicę polsko-czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu okolicy miejscowości Dudince.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy’ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Dunaju. Nocleg w hotelu.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie trasą północną przez Udvar, Beli Monastir – Msza św., Šamac, Doboj, Konjic, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 4.

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie. Spotkanie z kreatorką, wejście na Górę Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Następnie wizyta w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Wieczernik – Cenacolo. Czas wolny przeznaczony na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. w kościele w Dubrowniku. Powrót na obiadokolację i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd nad Morze Adriatyckie do turystycznej miejscowości Gradac.  Możliwość udziału w rejsie na wyspę Hvar do rybackiej wioski Sučuraj. Msza św. w miejscowym kościele. Plażowanie i kąpiel na wyspie. W drodze powrotnej do portu w Gradac obiad na statku (fish-picnic), a następnie przejazd do Međugorje. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Dla chętnych od godz. 04:30 piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górze Križevac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru – miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączonych najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r). Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła, a po niej zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie w godzinach popołudniowych na obiadokolację. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczornej, międzynarodowej Mszy św. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Msza św. Przejazd do Parku Narodowego Chorwacji – Plitwickie Jeziora, wędrówka po parku z wykorzystaniem wszystkich atrakcji serwowanych turystom. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Varażdinie.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem: zabytkowa starówka, katedra Św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański, kościół Jezuitów.  Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu.

Dzień 10.

Śniadanie. Powrót do kraju. Przejazd przez przejście graniczne w pobliżu Ostravy. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Dobrej Drogi w Wojkowicach Kościelnych. Dalsza podróż do Gdańska. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczorno-nocnych.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
 • 9 noclegów w pokojach dwuosobowych z WC i łazienką,
 • 9 obiadokolacji i śniadań,
 • napoje do obiadokolacji,
 • rejs z piknikiem rybnym,
 • rejs po Dunaju,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • miejscowy przewodnik w Budapeszcie, Dubrowniku, Mostarze, Bratysławie i kreatorka w Medjugorie.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia – 9 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • niekonieczny paszport, możliwość zrealizowania wyjazdu z dowodem osobistym.