Ładowanie strony

MALTA: śladami św. Pawła – pielgrzymka lotnicza

Bugibba, Mellieha, Mosta, hagar Qim, Marsaxlokk, Ghar Dalam, Vittorosa, Mdina, Valetta, wyspa Gozo

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa bagażowo-biletowa, następnie wylot na Maltę. Przejazd do hotelu na nocleg w miejscowości Bugibba.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa bagażowo-biletowa, następnie wylot na Maltę. Przejazd do hotelu na nocleg w miejscowości Bugibba.

Dzień 2.

Śniadanie. Spacer pobliską promenadą oraz krótki rejs na wyspy św. Pawła, gdzie w roku 60 n.e. rozbił się statek wiozący św. Pawła i św. Łukasza do Rzymu. Następnie przejazd autokarem do miasteczka Mellieha – sanktuarium i kościól z XV w. poświęcony MB Zwycięskiej. W tej niewielkiej, podobnej do jaskini, kaplicy widnieje fresk przedstawiający Maryję Dziewicę który, według tradycji, został namalowany przez św. Łukasza. Mosta – kościół z jedną z największych kopuł świątynnych w Europie (37 m średnicy). Park Narodowy Ta’Qali- wioska rzemieślników. Czas wolny. San Anton – ogród botaniczny przy placu prezydenckim, spacer Naxxar – kościół parafialny, wizyta w Palazzo Parisio oraz ogrodach – kompleks zwany jest małym Wersalem. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Poranna wycieczka do Blue Grotto, gdy słońce stoi na tyle nisko, aby oświetlić wnętrze groty (rejs uzależniony od warunków pogodowych). Alternatywnie zwiedzanie Hagar Qim, znaleziska archeologicznego pod patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd przez charakterystyczne wioski południowej części wyspy, obserwując przygotowania do Festy Matki Bożej Różańcowej w Gudja. Marsaxlokk – malownicza wioska rybacka z portem przepełnionym tradycyjnie malowanymi łodziami Luzzu. Czas wolny. Przejazd do Birzebuggia, zwiedzanie jaskini i muzeum w Ghar Dalam (naturalna jaskinia mająca 144 m długości). Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. St.Julian’s & Sliema – przejazd wzdłuż głównej promenady miast z panoramą Valetty. Rejs po porcie ‘Grand Harbour’ – największy naturalny port nad Morzem Śródziemnym. Czas wolny. Wizyta w Trzech Miastach: przejazd panoramiczny po miastach Senglea i Cospicua oraz zwiedzanie Vittorosa (Birgu) – spacer po starym mieście, zwiedzanie Pałacu Inkwizytora oraz wejście do kościoła św. Wawrzyńca. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Mdiny – spacer po mieście: m.in. klasztor Benedyktynek, Pałac Biskupi, kaplica św. Agaty, Palazzo Falzon, Palazzo st. Sophia oraz zwiedzanie Katedry św. Pawła wraz z Muzeum Katedralnym. Przejście do Rabatu – zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, katakumb św. Pawła oraz Groty św. Pawła (w tym miejscu w roku 1990 modlił się św. Jan Paweł II). Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Valetty – wizyta w Górnych Ogrodach Barrakka, następnie spacer malowniczymi ulicami miasta (w większości zamkniętymi dla ruchu kołowego) ze wskazaniem historycznych budynków jak Auberge De Castille – siedziba głowy rządu maltańskiego, Auberge d’Italie – siedziba Ministerstwa Turystyki oraz zwiedzanie Katedry św. Jana z oratorium z obrazami Caravaggio oraz Pałac Wielkiego Mistrza z dziedzińcem Neptuna (wizyta w komnatach reprezentacyjnych lub zbrojowni). Czas wolny. Po południu spacer w rejon bastionów św. Barbary – najatrakcyjniejsza dzielnica Valetty z widokiem na Wielki Port, wizyta w kościele św. Pawła Rozbitka, spacer pod Dzwon Oblężenia oraz przejście przy dawnym szpitalu z czasów kawalerów maltańskich z najdłuższą w Europie otwartą salą o rozmiarach 15 x 150m; pokaz multimedialny Malta Experience – projekcja filmu o historii i kulturze archipelagu maltańskiego w j. polskim. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo przez Marfa Ridge na Malcie, mijając po drodze Fort św. Agaty, bardziej znany jako Czerwona Wieża. Przeprawa promowa. Zwiedzanie Ggantija – prehistorycznego kompleksu świątyń megalitycznych w wiosce Xaghra, na skraju wsi znajduje się odnowiony wiatrak z 1725 r., obecne muzeum z dawnymi narzędziami rolniczymi (Ta’Kola Windmill); przejazd przez Marsalforn – popularny nadmorski kurort wyspy, po drodze mijając Tas Salvatur – maltańską wersję słynnego posągu Chrystusa Zbawiciela w Rio. Wizyta w stolicy wyspy Victoria (Rabat) – spacer po Cytadeli oraz zwiedzanie Katedry. Czas wolny. Wizyta w narodowym Sanktuarium Ta’ Pinu; Przylądek Dwejra Point, słynący z ukształtowanego przez siły natury gigantycznego skalnego łuku zwanego Lazurowym oknem (możliwość rejsu łódką z Morza Wewnętrznego, przez jaskinie pod Lazurowe Okno – rejs uzależniony od warunków pogodowych). Powrót przez Gharb – wioska z kościołem parafialnym z 1699 r., który posiada charakterystyczną gigantyczną kopułę górującą nad Wyspą Gozo. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Wykwaterowanie i złożenie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot. Lądowanie na lotnisku. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelotu samolotem na trasie Polska – Malta oraz Malta – Polska (z małym bagażem podręcznym o wym. 42 x 32 x 25 cm)
 • przejazd autokarem turystycznym na Malcie zgodnie z programem
 • 7 noclegów w 1 hotelu, w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 7 śniadań
 • 6 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • bilety wstępów na Malcie
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnik miejscowy zgodnie z programem
Cena nie zawiera
 • rejsu łódką pod Lazurowe Okno na Gozo (20 minut) – 7€
 • indywidualnego nagłośnienia
 • zwyczajowych napiwków i datków (ok. 30 €)
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 500 zł
 • możliwość dokupienia dużego bagażu podręcznego o wym. 56 x 45 x 25 cm – lub bagażu rejestrowanego o wym. 1,4 x 1,1 x 1,7 m. Na pokład samolotu można zabrać tylko jedną sztukę bagażu podręcznego