Ładowanie strony

MALTA: pielgrzymka lotnicza śladami św. Pawła


OKAZJA: Nocleg w luksusowym hotelu "Dolmen" na morzem!
Zobacz stronę hotelu
Zdjęcia hotelu w galerii poniżej.

21.07.2019 - 28.07.2019

770 EUR + 1390 PLN bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 08:10. Odprawa bagażowo-biletowa, następnie wylot na Maltę o godz. 10:10. Lądowanie na Malcie o godz. 13:15. Przejazd do na obiadokolację i nocleg w miejscowości Bugibba do hotelu Dolmen.

 http://www.dolmen.com.mt/en/

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 08:10. Odprawa bagażowo-biletowa, następnie wylot na Maltę o godz. 10:10. Lądowanie na Malcie o godz. 13:15. Przejazd do na obiadokolację i nocleg w miejscowości Bugibba do hotelu Dolmen.

 http://www.dolmen.com.mt/en/

Dzień 2.

Śniadanie. Spacer pobliską promenadą oraz krótki rejs na wyspy św. Pawła, gdzie w roku 60 n.e. rozbił się statek wiozący św. Pawła i św. Łukasza do Rzymu. Następnie przejazd autokarem do miasteczka Mellieha – sanktuarium i kościól z XV w. poświęcony MB Zwycięskiej. W tej niewielkiej, podobnej do jaskini, kaplicy widnieje fresk przedstawiający Maryję Dziewicę który, według tradycji, został namalowany przez św. Łukasza. Mosta – kościół z jedną z największych kopuł świątynnych w Europie (37 m średnicy). Park Narodowy Ta’Qali- wioska rzemieślników. Czas wolny. San Anton – ogród botaniczny przy placu prezydenckim, spacer Naxxar – kościół parafialny, wizyta w Palazzo Parisio oraz ogrodach – kompleks zwany jest małym Wersalem. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Poranna wycieczka do Blue Grotto, gdy słońce stoi na tyle nisko, aby oświetlić wnętrze groty (rejs uzależniony od warunków pogodowych). Alternatywnie zwiedzanie Hagar Qim, znaleziska archeologicznego pod patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd przez charakterystyczne wioski południowej części wyspy, obserwując przygotowania do Festy Matki Bożej Różańcowej w Gudja. Marsaxlokk – malownicza wioska rybacka z portem przepełnionym tradycyjnie malowanymi łodziami Luzzu. Czas wolny. Przejazd do Birzebuggia, zwiedzanie jaskini i muzeum w Ghar Dalam (naturalna jaskinia mająca 144 m długości). Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. St.Julian’s & Sliema – przejazd wzdłuż głównej promenady miast z panoramą Valetty. Rejs po porcie ‘Grand Harbour’ – największy naturalny port nad Morzem Śródziemnym. Czas wolny. Wizyta w Trzech Miastach: przejazd panoramiczny po miastach Senglea i Cospicua oraz zwiedzanie Vittorosa (Birgu) – spacer po starym mieście, zwiedzanie Pałacu Inkwizytora oraz wejście do kościoła św. Wawrzyńca. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Mdiny – spacer po mieście: m.in. klasztor Benedyktynek, Pałac Biskupi, kaplica św. Agaty, Palazzo Falzon, Palazzo st. Sophia oraz zwiedzanie Katedry św. Pawła wraz z Muzeum Katedralnym. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, katakumb św. Pawła oraz Groty św. Pawła (w tym miejscu w roku 1990 modlił się św. Jan Paweł II). Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Valetty – wizyta w Górnych Ogrodach Barrakka, następnie spacer malowniczymi ulicami miasta (w większości zamkniętymi dla ruchu kołowego) ze wskazaniem historycznych budynków jak Auberge De Castille – siedziba głowy rządu maltańskiego, Auberge d’Italie – siedziba Ministerstwa Turystyki oraz zwiedzanie Katedry św. Jana z oratorium z obrazami Caravaggio oraz Pałac Wielkiego Mistrza z dziedzińcem Neptuna (wizyta w komnatach reprezentacyjnych lub zbrojowni). Czas wolny. Po południu spacer w rejon bastionów św. Barbary – najatrakcyjniejsza dzielnica Valetty z widokiem na Wielki Port, wizyta w kościele św. Pawła Rozbitka, spacer pod Dzwon Oblężenia oraz przejście przy dawnym szpitalu z czasów kawalerów maltańskich z najdłuższą w Europie otwartą salą o rozmiarach 15 x 150m. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo przez Marfa Ridge na Malcie, mijając po drodze Fort św. Agaty, bardziej znany jako Czerwona Wieża. Przeprawa promowa. Zwiedzanie Ggantija – prehistorycznego kompleksu świątyń megalitycznych w wiosce Xaghra, na skraju wsi znajduje się odnowiony wiatrak z 1725 r., obecne muzeum z dawnymi narzędziami rolniczymi (Ta’Kola Windmill); przejazd przez Marsalforn – popularny nadmorski kurort wyspy, po drodze mijając Tas Salvatur – maltańską wersję słynnego posągu Chrystusa Zbawiciela w Rio. Wizyta w stolicy wyspy Victoria (Rabat) – spacer po Cytadeli oraz zwiedzanie Katedry. Czas wolny. Wizyta w narodowym Sanktuarium Ta’ Pinu. Powrót przez Gharb – wioska z kościołem parafialnym z 1699 r., który posiada charakterystyczną gigantyczną kopułę górującą nad Wyspą Gozo. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 04:35, wylot do Gdańska o godz. 06:35. Lądowanie na lotnisku w Gdańsku o godz. 09:45. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelotu samolotem liniami lotniczymi Ryanair na trasie Gdańsk – Malta – Gdańsk,
 • bagaż osobisty o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm,
 • przejazd autokarem turystycznym na Malcie zgodnie z programem,
 • 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • 6 śniadań,
 • 7 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z CP
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnik miejscowy zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu na Malcie,
 • indywidualnego nagłośnienia – 8 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • napojów do obiadokolacji,
 • małego bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm,
 • dużego bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg.
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.