Ładowanie strony

LIBAN: pielgrzymka lotnicza

Bejrut-Bekaa Kafra-Qozhaiya-Jrebta-Enfeh-Harisa-Himlaya-Bikfajja-Annaya- Byblos-Nourieh-al-Batrun

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowo-paszportowo, wylot do Bejrutu.

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowo-paszportowo, wylot do Bejrutu.

Dzień 2.

Przylot do Bejrutu, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie, wyjazd do Bejrutu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy miasto kontrastów, gościnne dla każdego. Nowoczesność sąsiaduje tam z historią, a bieda ze sklepami dla najbogatszych na świecie. Zwiedzimy Muzeum Narodowe i przekonamy się, że Liban jest prawdziwą kolebką naszej cywilizacji. Zobaczymy legendarne wynalazki mieszkających na tych terenach Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie i pamiątki po starożytnych Rzymianach. Bliżej poznamy ich zwyczaje zwiedzając termy rzymskie centrum Bejrutu spostrzeżemy obok meczetów miejsca życia i modlitwy chrześcijan Katedrę Maronicką i kościół Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Zadziwi nas rozmach dzielnicy rządowej. Będzie też czas na spacer po Klifach Raouche i czas wolny nad Morzem Śródziemnym. Msza św. w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Miejsca związane z postacią św. Charbela są zasadniczym celem naszej pielgrzymki . Był to żyjący w II połowie XIX wieku duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Żył w opinii Świętości prowadząc życie pełne wyrzeczeń, a po jego śmierci miały miejsce liczne cuda. Także i dzisiaj wielu pielgrzymów doświadcza jego działania. Bekaa Kafra to wioska św. Charbela , znajdująca się na wysokości 1500 m n.p.m. Tam zostanie odprawiona dla nas Msza św.). Liban to kraina, w której napotykamy na miejsca opisane w Starym Testamencie. Jednym z nich jest Las Bożych Cedrów, znajdujący się na wysokości 2000 m n.p.m.. Tam odpoczniemy i zjemy przekąskę. Klasztor św. Antoniego w Qozhaiya znajduje się na terenie tzw. Doliny Świętych gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy, stale modlący się do Boga. Wielu z nich cieszy się chwałą Nieba i wstawia w modlitwach w intencji pielgrzymów odwiedzających to miejsce. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4.

Tego dnia będziemy poznawać innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica Św. Rafka której sanktuarium znajduje się w Jrebta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dla tego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Tego dnia odwiedzimy też sanktuarium w Enfeh N.M.P. Pani Wiatru, które należy do Greckiego klasztoru Prawosławnego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5.

Tego dnia odwiedzimy piękne, grekokatolickie narodowe sanktuarium NMP Pani Libanu w Harisa, którym opiekuje się Zakon Paulistów. Po modlitwie w sanktuarium odwiedzimy Himlaya malownicze miasto rodzinne św. Rafki, w którym są pozostałości po jej domu. Z tego miejsca będziemy podziwiać piękne widoki. Liban to kraina ludzi wyjątkowo kochających Matkę Bożą, o czym możemy się przekonać w sanktuarium NMP Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów. Tam będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6.

Główne miejsce kultu św Charbela znajduje się w Annaya. Tam 22 dnia każdego miesiąca z pustelni św. Piotra i Pawła, w którym mieszkał ten święty na pustelniczym etapie swojego życia, do sanktuarium św. Marona i św. Charbela, w którym żył jako mnich idzie pokutna pielgrzymka. Data związana jest z wyjątkowym cudem uzdrowienia, jakie miało miejsce za wstawiennictwem św Charbela. Podczas tej procesji wypraszane są skutecznie następne cuda. I my także o nie poprosimy!. Msza św. Tego dnia zostanie odprawiona w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7.

W Byblos odwiedzimy miejsce kultu Błogosławionego Jakuba, tak zwany Szpital Świętego Krzyża, gdzie będzie Msza Święta. Zwiedzimy też samo miasto Byblos, które jest jednym ze starszych miast na świecie. Starożytni Grecy sprowadzali od mieszkających w nim Fenicjan papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia (czyli – po grecku „zwoje”). W centrum tego fenickiego miasta będzie czas wolny np. na zakup pamiątek itd., obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8.

Tego dnia będzie miał miejsce ostatni pobyt w sanktuarium św. Charbela w Annaya, okazja do duchowego pożegnania się ze świętym, pojedziemy też do NMP z Nourieh które się mieści w greckim klasztorze Prawosławny na malowniczym wysokim klifie. W Al-Batrun dawnej wiosce rybackiej odwiedzimy zabytkowe kościoły, katedrę św. Szczepana, cerkiew M. Bożej patronki morza. Jeszcze raz będziemy podziwiać wynalazczość starożytnych Fenicjan, którzy byli konstruktorami fenickich doków z ok. 3000 lat przed Chrystusem. Możemy też zrobić zakupy w supermarkecie celem nabycia libańskich specjałów. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie w hotelu. obiadokolacja, nocleg, wyjazd na lotnisko do Bejrutu.

Dzień 9.

Odprawa paszportowo-celna, wylot z Bejrutu, przelot do Warszawy.

Cena zawiera
 • przelot na trasie Warszawa – Bejrut, Bejrut – Warszawa
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania
 • obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki
 • miejscowy przewodnik zgodnie z programem
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
Cena nie zawiera
 • zwyczajowych napiwków
 • wizy
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napojów do obiadokolacji
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki
 • w paszporcie nie może być wizy, pieczątki wjazdu i wyjazdu czy innych znaków świadczących o pobycie w Izraelu, mających związek z tym państwem
 • dotyczy to również posiadanych urządzeń, ubioru (np. ze znakami alfabetu hebrajskiego na metkach, w nazwach itd.)