Ładowanie strony

KUBA-MEKSYK: pielgrzymka lotnicza

Meksyk, Teotihuacan, Tula, Cuernavaca, Taxco, Acapulco, Hawana, Pinar del Rio, Zapata, Cienfuegos, Trinidad, Varadero

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Spotkanie w wyznaczonym miejscu i określonej godz. Przejazd autokarem na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot przez jedną z europejskich stolic do Mexico City. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 1.

Spotkanie w wyznaczonym miejscu i określonej godz. Przejazd autokarem na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot przez jedną z europejskich stolic do Mexico City. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a potem zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do prehiszpańskiego miasta Teotihuacan, oddalonego 0 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos, będące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedna z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Wspaniałe piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najbardziej fotografowanymi budowlami w Meksyku. Obiadokolacja (szwedzki stół) w pobliżu piramid. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, Msza Święta w Katedrze. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Indian Tolteków: posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży. Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, City Tour po centrum: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w postaci autentycznego krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt, itp. Msza Święta. Kolacja. Powrót do miasta Meksyk na nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Cuernavaca, miasta „Wiecznej Wiosny”, spacer po centrum historycznym, wizyta w katedrze, posiadającej unikalne freski z XVII w. Wycieczka do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie różnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej „stolicy srebra”. Msza Święta w XIX-wiecznej kaplicy z panoramicznym widokiem na miasto. Noc w hotelu w Taxco.

Dzień 6.

Śniadanie. Spacer do centrum miasta. Msza Święta w kapiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski i Św. Sebastiana. Możliwość zakupu wysokiej klasy wyrobów biżutreyjnych i użytkowych ze srebra. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada – spektaklu, który rozsławił Acapulco na cały świat.

Dzień 7.

Poranna Msza Święta. Wypoczynek w słynnym kurorcie w formule All Inclusive. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (Rejs po Zatoce Św. Lucji, w celu poznania różnych atrakcji Acapulco od strony morza: Laguna Coyuca, stanowiąca bogaty rezerwat fauny i flory tropikalnej, gdzie kręcono, m.in. trzecią część słynnego filmu „Rambo”).

Dzień 8.

Poranna Msza Święta. Wypoczynek w słynnym kurorcie w formule All Inclusive. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9.

Poranna Msza Święta. Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Meksyk, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Noc w mieście Meksyk.

Dzień 10.

Wczesny wyjazd na lotnisko w celu podróży na Kubę. Przylot do Hawany, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka do centrum miasta będącego na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do hotelu na Mszę Świętą, kolacja i nocleg.

Dzień 11.

Msza Święta, śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta: Capitol, Plac Broni, dawny Pałac Kapitanów Generalnych, obecnie Muzeum miasta Hawana, Katedra, „Stary Plac”, Msza Święta. Wizyta w słynnej restauracji La Bodeguita del Medio, by skosztować rozsławionego przez Ernesta Hemingwaya „mojito”. Wizyta w nowoczesnej części miasta: dzielnica Miramar, historyczny Plac Rewolucji wraz z Mauzoleum Jose Marti. Przejazd słynnym bulwarem nadbrzeżnym Malecon de la Habana, do fabryki rumu, by poznać proces produkcji słynnego napoju i ewentualnie wziąć udział w degustacji. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12.

Msza Święta, śniadanie w hotelu. Wyjazd z Hawany w kierunku malowniczej Doliny Vinales, której walory naturalne i kulturalne oraz stopień ich konserwacji, zadecydowały o umieszczeniu jej na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wizyta na farmie tytoniowej. Przejazd do miasta Pinar del Rio i wizyta w fabryce cygar, usytuowanej na terenie dawnego więzienia z 1853 r. Wycieczka w kierunku słynnego Muralu Prehistorii, gdzie na skalnej ścianie o powierzchni 21,600 m2, malarz Leovigildo Gonzalez, uczeń wielkiego artysty meksykańskiego, Diego Rivery, przedstawił zwierzęta żyjące na tym terenie przed milionami lat. Kontynuacja wycieczki do Groty Indian, stanowiącej schronienie ludności autochtonicznej w czasie hiszpańskiej konkwisty. Przejażdżka łodzią po podziemnej rzece, w niezwykłej krasowej scenerii. Powrót do Hawany na kolację i nocleg.

Dzień 13.

Msza Święta, śniadanie w hotelu. Wyjazd z Hawany w kierunku Villa Guama, na Półwyspie Zapata. Rejs statkiem po Lagunie Skarbów, by w warunkach muzeum etnograficznego na wolnym powietrzu, poznać modus vivendi dawnych Indian Tainos. Wizyta na farmie krokodyli, z możliwością degustacji mięsa z krokodyla. Przejazd do miasta Cienfuegos, zwanego Perła Południa. Oglądanie pięknej architektury, jaką miasto zawdzięcza osadnikom francuskim z początku XVI w. Kolacja i nocleg w Trinidad.

Dzień 14.

Msza Święta, śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Trinidad, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wizyta w Muzeum Miasta, malowniczo usytuowanym miedzy górami i morzem. Spacer po centrum historycznym: Plaża Mayor, Kościół Świętej Trójcy, dawny Pałac Brunet, obecnie siedziba Muzeum Romantycznego. Przejazd do kurortu Varadero, usytuowanego na Półwyspie Hicacos w Cieśninie Florydzkiej. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive.

Dzień 15.

Msza Święta. Wypoczynek nad turkusowym morzem w formule All Inclusive.

Dzień 16.

Msza Święta. Wypoczynek nad turkusowym morzem w formule All Inclusive. Po południu, wyjazd do Hawany w celu przelotu do Europy. Wylot z Hawany do Madrytu.

Dzień 17.

Lądowanie na lotnisku w Madrycie, wylot do Berlina. Przejazd autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • transfery autokarowe na i z lotnisk przewidzianych w programie,
 • przelot samolotami: Berlin – Madryt, Madryt – Meksyk, Meksyk – Havana, Havana – Madryt, Madryt – Berlin
 • transport autokarem lub busem w Meksyku
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • noclegi w hotelach **** wg norm lokalnych
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • wyżywienie wg programu
 • opieka pilota i przewodnika
Cena nie zawiera
 • napiwków
 • podatku wyjazdowego z Kuby 23$
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu!!!
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • na wydatki dodatkowe, płatne w Meksyku należy zabezpieczyć 50 $ – cena obowiązuje przy grupie 35 osób