Ładowanie strony

GRECJA: wcieczka lotnicza (kontynent + wyspy)

SYROS (piękna wyspa Cyklad) – PATMOS (Wyspa Apokalipsy) – ATENY (stolica Grecji) – PELOPONEZ (kraina antycznych ruin)

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Grecji. Lądowanie w Atenach. Transfer autokarowy do hotelu na nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Grecji. Lądowanie w Atenach. Transfer autokarowy do hotelu na nocleg.

Dzień 2.

Przejazd do Pireusu. Przystanek z punktem widokowym na wschód słońca. Przejazd na odprawę promową. Wypłynięcie na Syros. Śniadanie na promie. Przypłynięcie do stolicy Cyklad. Zakwaterowanie w hotelu na Syros. Odpoczynek. Zapoznanie się z wyspą. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Metropolii – głównej katedry miasta, zwiedzanie. Przejazd do Ano Poli gdzie na dwóch wzgórzach monumentalnie wznoszą się 2 Świątynie: katolicka Ag. Giorgos i prawosławna Anastasi. Czas na spacer wąskimi uliczkami miasta, aby poczuć typowy i wyjątkowy klimat wyspy. Przejazd do Ermoupoli – miasteczka i czas wolny.  Następnie przejazd na jedną z plaż wyspy. Czas wolny na odpoczynek i kąpiel w lazurowych wodach zatoki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie wyspy (program dnia III będzie realizowane przez 2 dni). Czas wolny. Obiadokolacja. Wypłynięcie promem na Patmos.

Dzień 5.

Przypłynięcia na Patmos. Odpoczynek w hotelu. Śniadanie. Czas na wypoczynek i kąpiele morskie. Powrót do hotelu. Następnie wieczorny spacer po oświetlonej wyspie, pełnej wąskich, urokliwych uliczek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Patmos zwanej “egejską Jerozolimą”. Niewielka Patmos to jedna z najpiękniejszych wysp należącego do Grecji archipelagu Dodekanez. To tutaj św. Jan Apostoł doznał objawień spisanych w księdze Apokalipsy. Zwiedzimy klasztor św. Jana Ewangelisty wybudowany na miejscu starożytnej świątyni Artemidy. To malowniczy labirynt dziedzińców, korytarzy, kaplic i przejść. Klasztorny skarbiec kryje jedną z najwspanialszych w całej Grecji kolekcji bezcennych ikon i biżuterii. Następnie Grota Apokalipsy, gdzie wg tradycji chrześcijańskiej św. Jan usłyszał głos Boga i napisał księgę Apokalipsy. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd do portu i wypłynięcie do Pireusu (prom z kabinami do spania).

Dzień 7.

Śniadanie. Przypłyniecie do Pireusu. Przejazd na Półwysep Peloponez, po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę między wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy m.in. Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata. Przystanek w Starym Koryncie – gdzie św. Paweł nauczał a później pisał Listy do Koryntian. Następnie trasa Pętlą Argolida: Epidavros – teatr antyczny, sanktuarium boga medycyny, Asklepiosa; Nafplio – pierwsza stolica niepodległej Grecji, perełka architektoniczna pośród innych miast greckich: Mykeny – ruiny jednego z najstarszych miast Europy – Brama Lwów, Grobowiec Agamemnona. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Atenach.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, gdzie św. Paweł przemawiał do Ateńczyków, Agora, Świątynia Ateny Nike, Propyleje i Erechtejon oraz rozrywkowo – rzemieślnicza dzielnica Plake, Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, świątynie Zeusa Olimpijskiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty oraz słynny stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich.  Przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • grupowy bilet lotniczy na trasie Gdańsk – Ateny – Gdańsk,
 • przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • 7 noclegów, w hotelach w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • 1 nocleg na promie Patmos – Pireus w kabinach 4-osobowych,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • promy: Pireus – Syros (siedzenia lotnicze), Syros – Patmos (siedzenia lotnicze), Patmos – Pireus (kabiny 4-os.),
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagażu w Signal Iduna,
 • opieka pilota, przewodnika na terenie Grecji.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia – 8 €,
 • napojów do obiadokolacji
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • bagażu.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.