Ładowanie strony

GRECJA: pielgrzymka śladami św. Pawła (11 dni)

ATENY – DELFY – METEORY – SALONIKI – KAWALA – FILIPPI – TERMOPILE – KANAŁ KORYNCKI – ATENY

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka na uczestników pielgrzymki na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Aten. Lądowanie stolicy Grecji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka na uczestników pielgrzymki na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Aten. Lądowanie stolicy Grecji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu wyjazd do Delf – ruiny antycznego Sanktuarium Apollona, największa i najbardziej znana wyrocznia świata antycznego. Dalszy przejazd do Kalambaki, miasteczka położonego w centralnej Grecji, u stóp majestatycznych Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Meteorów – zespół wiszących klasztorów z XIV w., usytuowanych na szczytach skalnych na wys. 540-630 m. n.p.m. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Następnie przejazd do Salonik, na północ Grecji. Zwiedzanie: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda św. Jerzego, plac Arystotelesa, objazd miasta. Przejazd w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd do Kawali, antycznego Neapoli, gdzie przybył św. Paweł podczas pierwszej podróży ewangelizacyjnej po Europie. Zwiedzanie portu, dawnego akweduktu oraz dziedzińca kościoła św. Pawła z pamiątkowymi mozaikami. Następnie przejazd do Filippi, odległego od Kawali o 16 km, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Powrót do hotelu w okolice Salonik, kolacja, nocleg.

Dzień 5.

Po śniadaniu przejazd na południe Grecji w okolice Aten. Po drodze postój w Termopilach, w miejscu sławetnej antycznej bitwy roku 480 p.n.e. przybycie do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy greckiej. Ateny: Akropol, Areopag, Agora, stary Stadion Olimpijski, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Czas wolny w dzielnicy Plaka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd do starożytnego Koryntu. Zwiedzanie terenów archeologicznych danego miasta, w którym św. Paweł przebywał długi czas i utworzył prężną gminę chrześcijańską. Powrót do hotelu, po drodze postój nad Kanałem Korynckim. Wycieczka statkiem po kanale. Przyjazd na półwysep Peloponez do miejscowości Tolo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem w kurorcie Tolo. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem w kurorcie Tolo. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem w kurorcie Tolo. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelot samolotem,
 • przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmujące choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na terenie Grecji,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia – 11 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. w miejscu uzgodnionym z opiekunem duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.