Ładowanie strony

GRAND TOUR – SZWAJCARIA, FRANCJA, WŁOCHY

TRASA: MEDIOLAN-BERGAMO – TIRANO – ST. MORITZ – ZERMATT – WIELKA PRZEŁĘCZ ŚW. BERNARDA – AWINION – CANNES – NICEA – MONAKO – MEDIOLAN-BERGAMO

14.09.2019 - 21.09.2019

790 EUR+ 520 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku. Odprawa biletowo-bagażowa. Następnie wylot do Włoch. Lądowanie na lotnisku w Bergamo. Przejazd do hotelu w Tirano. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 1.

Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku. Odprawa biletowo-bagażowa. Następnie wylot do Włoch. Lądowanie na lotnisku w Bergamo. Przejazd do hotelu w Tirano. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wizyta w Tirano otoczonym starymi, średniowiecznymi murami z trzema bramami i wspaniałym zabytkiem miasta bazyliką p.w. NMP z 1505 r., ciekawą zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przejazd kolejką Bernina Express – panoramicznym pociągiem do St. Moritz.  Po drodze imponująco poprowadzone mosty i tunele wydrążone w skałach oraz alpejskie lasy i łąki. Następnie przejazd autokarem na obiadokolację i nocleg do hotelu w Zermatt.

Dzień 3.

Śniadanie. Podczas pobytu w Zermatt wjazd najwyżej w Europie poprowadzoną na wolnym powietrzu kolejką na szczyt Gornergrat. Stąd rozciąga się przepiękny widok na szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.). Następnie przejazd na Wielką Przełęcz Św. Bernarda. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wielka Przełęcz Świętego Bernarda – to położona na wysokości 2469 m n.p.m. przełęcz w Alpach Zachodnich, stanowiąca największe obniżenie w głównej grani Alp między dwoma najwyższymi alpejskimi szczytami – Mont Blanc i Monte Rosa. Przełęcz, będąca historycznie jednym z najważniejszych przejść przez Alpy, znana jest ze stojącego na niej klasztoru kanoników regularnych i zbudowanego przez nich w XI wieku schroniska. Czas wolny. Następnie przejazd do Włoch, do miejscowości Courmayeur. Stąd wyrusza kolejka panoramiczna Skyway Monte Bianco, zwana ósmym cudem świata, prowadząca na punkt widokowy Punta Helbronner (3462 m n.p.m), z którego można podziwiać najwyższy szczyt Alp i Europy – Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Następnie przejazd do Awinion – dawnej siedziby papieży (1309-1377). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Zwiedzanie Awinion: Pałac Papieski, Most św. Benedykta – zbudowany w XII w. i niegdyś łączący oba brzegi Rodanu, katedra Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży oraz Stare Miasto. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Cannes – miasta znanego z festiwalu filmowego. Następnie przejazd do Nicei. Spacer po Promenade des Anglais – długim bulwarze wysadzanym palmami prowadzącym wzdłuż wybrzeża zatoki, następnie promenada Quai des États-Unis z ogromnym pomnikiem w centralnej części, która prowadzi do Vieux Nice – starej dzielnicy Nicei, pełnej urokliwych wąskich uliczek i malowniczych domków. Wizyta w kościołach: Cathédrale Ste-Réparate przy placu Rossettiego z charakterystyczną kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami, Chapelle de la Miséricorde (Kaplica Miłosierdzia Boskiego) i église St-Jacques le Majeur przy Place du Gésu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Nicei – spacer na wzgórzu zamkowym – La Colline du Chateau, na którym zachowały się jeszcze resztki dawnego zamku i katedry, ale główną atrakcją jest tam park kwiatowy i sztuczny wodospad. Dalej wizyta na Placu Massena z przepięknymi starymi kamieniczkami i licznymi fontannami. Następnie przejazd do Księstwa Monako – niewielkiego państwa-miasta położonego w obrębie Riwiery francuskiej. Zwiedzanie miasta – Pałac Książęcy, Katedra, Kasyno Monte Carlo, Ogród Egzotyczny, Opera oraz Teatr Księżnej Grace. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża francuskiego do Mediolanu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Lombardii: Plac Katedralny z gotycką Katedrą Narodzin Maryi zwaną „poematem w marmurze”, Galeria Vitorrio Emanuele II – elegancki wielopiętrowy pasaż prowadzący do najsłynniejszej opery świata – La Scala, Pałac Sforzów. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Bergamo. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
 • grupowy bilet lotniczy na trasie Gdańsk – Mediolan-Bergamo – Gdańsk,
 • noclegi w pokojach 2-os. z łazienką i WC,
 • śniadania i obiadokolacje według programu,
 • ubezpieczenie KL i NNW, CP i bagażu (kradzież) w Signal Iduna,
 • opieka pilota na trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • przejazdów kolejkami: Bernina Express, Matterhorn, Skyway Monte Bianco,
 • indywidualnego nagłośnienia – 8 €,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • bagażu rejestrowanego – możliwość dokupienia: w obie strony za dodatkową opłatą: 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm – 80 zł lub 20 kg – 220 zł,
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.