Wikipedia

// NORWEGIA – SZWECJA: PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. OLAFA

NORWEGIA – SZWECJA: PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. OLAFA

26.06.2018 - 05.07.2018

CENA: 5 100 PLN + 150 EUR (bilety wstępu)

Drukuj Wyślij wiadomość

FIORDY NORWEGII – NAJWIĘKSZA MIASTA SKANDYNAWII

 1. Dzień 1.
  26.06.2018

  Zbiórka w Rozłazinie przy parafii w godzinach popołudniowych, Msza św., wyjazd na pielgrzymkę. Transfer do portu w Gdyni, zaokrętowanie (kabiny wewnętrzne 4 osobowe). Nocny rejs do Szwecji w kabinach 4 osobowych wewnętrznych. Odpłynięcie z portu w Gdyni o godz. 20.30.

 2. Dzień 2.
  27.06.2018

  Przypłynięcie do Skandynawii do Karlskrony o godz. 7.00, śniadanie na promie. Następnie przejazd przez południową Szwecję i Norwegię, Krótki spacer po Goteborgu: arsenał miejski, Gotaplatsen – plac z Posejdonem, ratusz, siedziba Kampanii Wschodnioindyjskiej. Dalsza podróż na północ, po drodze przejazd przez słynny most graniczny między Szwecją a Norwegią, który łączy dwa brzegi fiordu. Kolacja i nocleg w okolicy Moss/Oslo.

 3. Dzień 3.
  28.06.2018

  Po śniadaniu przejazd do Oslo - zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem: uroczysta zmiana warty Gwardii Królewskiej (jeżeli tego dnia będzie się odbywać), ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdza Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi wikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda. W ciągu dnia Msza św. Kolacja i nocleg w środkowej Norwegii.

 4. Dzień 4.
  29.06.2018

  Śniadanie, wyjazd w kierunku Bergen. Po drodze postój w okolicach skraju płaskowyżu Hardangervidda – wspaniałe widoki na teren utworzony przez lodowiec, szansa napotkania stad reniferów. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Bergen, kolacja, nocleg.

 5. Dzień 5.
  30.06.2018

  Po śniadaniu zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem: Torget – jeden z najciekawszych targów ryb i owoców morza, stary port Bryggen z górującą nad nim twierdzą Bergenhaus, Tyskebryggen: dzielnica pod opieka UNESCO z drewnianymi budynkami. Później czas wolny: możliwość wjazdu kolejką (lub wejścia pieszo) na wzgórze Floien z pięknym widokiem na miasto i fiord, możliwość nabycia pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Norweskiego, a potem wzdłuż Sognefjordu – najdłuższego fiordu świata. Kolacja i nocleg.

 6. Dzień 6.
  01.07.2018

  Wczesne śniadanie, ciąg dalszy podróży przez Góry Skandynawskie – liczne fotostopy w masywie Jotuheimen, gdzie znjaduje się najwyższy szczyt Norwegii – Galdhoppigen, niewiele ustępujący naszym Rysom. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Trondheim, kolacja, nocleg.

 7. Dzień 7.
  02.07.2018

  Śniadanie, przejazd do centrum Trondheim i zwiedzanie Katedry Nidaros zbudowanej w połowie XII wieku. Katedra nosząca do dziś starą nazwę Trondheim (największa w całej Skandynawii) jest miejscem symbolicznego pochówku króla Norwegii św. Olafa II, który wprowadził w Norwegii chrześcijaństwo. Po śmierci w bitwie został uznany za męczennika, później ogłoszony świętym. Jego grób w katedrze Nidaros od wieków jest miejscem pielgrzymek. Ciąg dalszy zwiedzania Trondheim, pięknie położonego nad Trondheimsfjordem: most Starego Miasta z XVII wieku, drewniane domy i magazyny kupieckie postawione nad fiordem na palach, Munkholmen: dawne miejsce egzekucji oraz klasztor Benedyktynów z fortecą i więzieniem. Kolacja i nocleg w środkowej Szwecji.

 8. Dzień 8.
  03.07.2018

  Po śniadaniu wyjazd na południe, całodniowa podróż przez Szwecję. Po drodze postoje i fotostopy nad malowniczymi jeziorami. Popołudniu przyjazd do Uppsali - dawnej stolicy Szwecji. Uppsala jest siedzibą znanego w całej Europie uniwersytetu i miejscem rodzinnym Ingmara Bergmana (cenionego reżysera), oraz uppsalskiego geniusza Karola Linneusza (sławnego biologa). Zwiedzanie Domkyrkan – gotyckiej katedry największa w całej Skandynawii. W jej krypcie znajdują się relikwie Eryka IX Świętego - króla i patrona Szwecji, spoczywają tu też ciała innych władców np. Gustawa I Wazy. Następnie spacer po zabytkowej części miasta. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 9. Dzień 9.
  04.07.2018

  Po śniadaniu przejazd do centrum Sztokholmu, spacer po stolicy Szwecji: Stare Miasto z wąskimi uliczkami i kanałami (zwane Wenecją Północy), Pałac Królewski, Parlament, domy kupieckie, ratusz, katedra, Muzeum statku Waza. W ciągu dnia Msza św. Popołudniu wyjazd w kierunku Karlskrony. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 10. Dzień 10.
  05.07.2018

  Po śniadaniu, zaokrętowanie na prom do Polski. Odpłynięcie z Karlskrony o godz. 8.30. Przypłynięcie do Gdyni o godzinie 19.00, następnie przejazd do Rozłazina, zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem na całej trasie (WC, klimatyzacja, DVD),
 • przeprawy promowe: Gdynia – Karlskrona – Gdynia (kabiny wewnętrzne 4 osobowe na trasie Gdynia - Karlskrona) oraz przeprawy lokalne na terenie Norwegii,
 • 8 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami
 • 9 śniadań i 8 kolacji
 • 3 południowy posiłek w formie suchego prowiantu podawany w autokarze
 • kawa i słodycze 2 razy dziennie
 • opiekę duchową i Msze św.
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Euro, NNW 15 000 zł)
 • gadżety pielgrzymkowe

Cena nie zawiera:

 • lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, słuchawek systemu Tour Audio Guide - koszt 150 Euro, zbierane podczas pielgrzymki
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (225 zł) które musi być wykupione w dniu podpisania umowy oraz dobrowolnego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (980 zł)
 • napojów do kolacji

Uwagi:

Następny
dzień