anton petukhov CC BY

// WYPRAWA NA SYBERIĘ

WYPRAWA NA SYBERIĘ

06.07.2018 - 19.07.2018

CENA: 8950 PLN

Drukuj Wyślij wiadomość

IRKUCK, BAJKAŁ, WYSPA OLCHON, OGOJ, UŁAN-UDE, PODRÓŻ KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ, KRASNIJARSK, MOSKWA

 1. Dzień 1.
  06.07.2018

  Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot z lotniska Okęcie do Moskwy (lotnisko Szeremietiewo). Wylot z lotniska Moskwa –Szeremietiewo do Irkucka.

 2. Dzień 2.
  07.07.2018

  Przylot do Irkucka. Transfer do hotelu, Śniadanie. Krótki wypoczynek. Zwiedzanie Irkucka. Katedra katolicka - tablica pamięci polskich leśników, Sobór Objawienia Pańskiego, 130 dzielnica, specjalnie stworzona strefa turystyczna, obejmująca dziesiątki zabytków, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, restauracje, czas wolny na zakupy. Muzeum Krajoznawcze Obwodu Irkuckiego lub Muzeum Dekabrystów. Spacer bulwarem nad Angarą (jedyną rzeką wypływającą z Bajkału). Obiadokolacja, nocleg.

 3. Dzień 3.
  08.07.2018

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd autokarem przez Buriacki Okręg Autonomiczny na największą na Bajkale wyspę Olchon. (ok.8 godz.). Przeprawa promem przez cieśninę Olchońskie Wrota do wsi Chużyr. Przejazd marszrutkami do ośrodka „U Pana” w Charańcy. (Na wyspie drogi są szutrowe). Rekreacja w syberyjskiej bani, kąpiel w Bajkale (lub w basenie). Obiadokolacja oraz nocleg.

 4. Dzień 4.
  09.07.2018

  Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Olchon, wyprawa marszrutkami na Półwysep Chaboj, najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, stąd roztacza się zapierający dech w piersi widok na Bajkał, półwysep Nos i góry. Degustacja omula bajkalskiej ryby endemicznej. Obiadokolacja i nocleg.

 5. Dzień 5.
  10.07.2018

  Śniadanie. Wycieczka całodniowa statkiem na wyspę Ogoj, święte buddyjskie miejsce. Możliwość uczestniczenia w obrzędach buddyjskich. Stąd widać całe „Małe Morze”i wschodni Olchon. Na wyspie 20 rodzajów roślin, które znajdują się w Czerwonej Księdze. Obiad na statku. Po drodze możliwość zobaczenia legowiska nerp-bajkalskich fok. Powrót na kolację. Nocleg.

 6. Dzień 6.
  11.07.2018

  Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Olchonu- wieś Chużyr, wyprawa do Szamanki, magicznej skały Bajkału (jedno z pięciu istniejących na świecie biegunów siły duchowej). Degustacja buriackiej kuchni, pierogi pozy. Zwiedzanie jurty buriackiej. Obiadokolacja i nocleg.

 7. Dzień 7.
  12.07.2018

  Śniadanie. Po śniadaniu przejazd marszrutkami do promu, następnie autokarem na dworzec kolejowy w Irkucku. Przejazd pociągiem do Ułan-Ude (przedziały 4 osobowe).

 8. Dzień 8.
  13.07.2018

  Przyjazd od Ułan-Ude. Transfer do hotelu. Śniadanie .Następnie zwiedzanie Ułan-Ude, m.in. Sobór Matki Bożej „Odigritia”- najstarszy murowany budynek w Buriacji, Rynek, Teatr Opery i Baletu, oraz największa głowa Lenina na świecie (waży 42t) Muzeum Historii Buriacji. Wieczorem spotkanie z Autonomią Polaków „Nadzieja”. Obiadokolacja, nocleg.

 9. Dzień 9.
  14.07.2018

  Śniadanie. Wyjazd do Iwołginska – centrum buddyzmu w Rosji. Zwiedzanie tamtejszego dacanu, czyli kompleksu lamaistycznych świątyń, klasztoru i religijnej uczelni. Następnie przejazd do Tarbagataju – miejscowości zamieszkałej przez zabajkalskich starowierów. Wizyta w muzeum - lapidarium i cerkwi starowierców. Następnie obiad z typowymi regionalnymi potrawami, możliwy program folklorystyczny(śpiewy, tańce, obrządek weselny). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

 10. Dzień 10.
  15.07.2018

  Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Ułan-Ude. Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Krasnojarska. Całodzienny przejazd koleją na trasie Ułan-Ude – Irkuck – Angarsk –Krasnojarsk Nocleg w pociągu, w wagonach sypialnych.

 11. Dzień 11.
  16.07.2018

  Dalsza podróż Koleją Transsyberyjską Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi prawie 10 000 km. Podczas wyjazdu do pokonania będzie ponad 2300 km. Przyjazd do Krasnojarska. Obiadokolacja i nocleg. Wizyta w Krasnojarsu uzależniona od godziny przyjazdu pociągu.

 12. Dzień 12.
  17.07.2018

  Transfer na lotnisko w Krasnojarsku. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot Lądowanie w Moskwie Szeremietiewo. Zwiedzanie i objazdówka środkami komunikacji miejskiej: Wzgórza Worobiowe, Uniwersytet Moskiewski, Góra Pokłonna, Sobór Chrystusa, Arbat. Transfer do hotelu na obiadokolację. Następnie dla chętnych dalsze zapoznawanie się ze stolicą Rosji nocą. Powrót do hotelu na nocleg.

 13. Dzień 13.
  18.07.2018

  Śniadanie. Zwiedzanie Moskwy: Plac Czerwony oraz Kreml, Galeria Tretiakowska, Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy. Czas wolny. Obiadokolacja oraz nocleg.

 14. Dzień 14.
  19.07.2018

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot z Moskwy (Szeremietiewo). Lądowanie na lotnisku Warszawa Okęcie. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera:

 • przejazd na i z lotniska w Warszawie
 • przeloty samolotami zgodnie z programem, bagaż podręczny – 8 kg, rejestrowany – 23 kg
 • przejazdy autokarem zgodnie z programem
 • przejazd koleją Transsyberyjską na trasie Tanchoj-Irkuck – Angarsk - Krasnojarsk – Nowosybirsk
 • noclegi zgodnie z programem
 • śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie

Cena nie zawiera:

 • wizy rosyjskiej (przygotować aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej i metra
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napojów do obiadokolacji

Uwagi:

 • napojów do obiadokolacji
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • ostateczna cena uzależniona od kursu walut i cen paliwa
 • paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wyjazdu i mieć dwie wolne strony (obok siebie)
Następny
dzień