neepster CC BY SA

// JAPONIA - KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

JAPONIA - KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

15.04.2018 - 24.04.2018

CENA: 11 500 PLN

Drukuj Wyślij wiadomość

 1. Dzień 1.
  15.04.2018

  Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o g. 10.05. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Warszawy o g. 12:05. Lądowanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina o g. 13:00. Następnie wylot do Tokio o g. 15:10.

 2. Dzień 2.
  16.04.2018

  Przylot do stolicy Japonii o g. 08:45. Przejazd do starej dzielnicy Asakusa (Kaminarimon – brama grzmotów, Nakamise – targ, świątynia Sensoji). Następnie przejazd najsłynniejszym tokijskim mostem – Rainbow Bridge – na wyspę Odaiba, spacer przez plażę w mieście, obok kopii Statuy Wolności. Obiadokolacja w restauracji z widokiem na Tokio. Przejazd do hotelu na nocleg.

 3. Dzień 3.
  17.04.2018

  Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, wjazd na 45 piętro ratusza Tocho - widok na metropolię Tokio. Następnie przejazd do świątyni Meiji Jingu wzniesionej ku czci cesarza Meiji. Spacer po dzielnicy Harajuku, miejsca gdzie spotykają się wielbiciele Cosplay w kolorowych i przerysowanych strojach z japońskich animowanych filmów (mange i anime). Znajduje się tu również słynna ulica Omotesando, słynąca ze sklepów najbardziej znanych marek na świecie, a także sklep z rękodziełem japońskim na Oriental Bazar. Następnie przejazd autokarem w okolice Pałacu Cesarskiego (po drodze zobaczyć można Pałac Akasaka oraz Parlament). Spacer wokół Pałacu Cesarskiego. Następnie rytualna ceremonia parzenia herbaty przez Japończyków. Przejazd do dzielnicy Ginza, słynącej z modnych oraz markowych zakupów. Obiadokolacja w restauracji serwującej tradycyjne japońskie potrawy wraz z występem tanecznym. Powrót do hotelu na nocleg.

 4. Dzień 4.
  18.04.2018

  Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nikko, zwiedzanie świątyń będących mauzoleum Shoguna Tokugawa Iemitsu oraz słynnego wodospadu Kegon w Parku Narodowym Nikko. Następnie przejazd do miejscowości Hakone (okolice góry Fuji) na obiadokolację i nocleg w hotelu w stylu japońskim – ryokan (pokoje czteroosobowe).

 5. Dzień 5.
  19.04.2018

  Śniadanie. Przejazd do miejscowości Gora. Rejs po jeziorze Ashinoko. Przejazd kolejka linową do Owakudani – Doliny Piekła – ze szczelin skalnych wydobywają się wyziewy wulkaniczne oraz wrząca woda. Obiadokolacja na trasie do miasta Odawara, skąd nastąpi transfer superszybkim pociągiem Shinkansen do Kioto, który rozwija prędkość do 300 km/h. Przejazd do hotelu w Kioto na nocleg.

 6. Dzień 6.
  20.04.2018

  Śniadanie. Zwiedzanie letniego Pałacu Cesarskiego Gosho. Następnie zamek Shoguna Nijo-jo oraz świątynia Kinkakuji – Złoty Pawilon. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie świątyni Kiyomizu-dera. Niedaleko znajdują się liczne stragany z pamiątkami oraz lokalnymi potrawami. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji, w której obsługują Gejsze oraz Maiko. Powrót do hotelu w Kioto na nocleg.

 7. Dzień 7.
  21.04.2018

  Śniadanie. Transfer do miasta Nara, gdzie znajduje się Todaiji - najwspanialszy zabytek kultury japońskiej z największym posągiem Buddy wykonanym z brązu. Spacer do świątyni KasugaTaisha, do której prowadzi droga z tysiącem kamiennych latarni. Powrót do Kioto na pokaz Kimon – możliwość przebrania się w Kimono oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

 8. Dzień 8.
  22.04.2018

  Śniadanie. Przejazd pociągiem Shinkansen do Hiroszimy, na którą 6 sierpnia 1945 została zrzucona bomba atomowa. Zwiedzanie muzeum poświęconego wybuchowi pierwszej bomby atomowej oraz wizyta w Parku Pokoju. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

 9. Dzień 9.
  23.04.2018

  Śniadanie. Rejs promem na świętą wyspę Miyajima – jeden z trzech najsłynniejszych widoków Japonii z pływającym mostem, gdzie znajduje się świątynia Itsukushima ze słynną „pływającą bramą”. Później wjazd kolejką linową na Górę Misen. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Tokio. Obiadokolację. Nocleg.

 10. Dzień 10.
  24.04.2018

  Transfer autokarowy na lotnisko w Tokio. Odprawa biletowo-bagażowa o g. 08:20. Wylot do Warszawy o g. 10:20. Lądowanie w Warszawie o g. 14:25. Wylot do Gdańska o g. 16:35. Lądowanie w Gdańsku o g. 17:30. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie: Gdańsk – Warszawa – Tokio – Warszawa – Gdańsk
 • transport autokarem (dostosowanym do wielkości grupy) zgodnie z programem
 • noclegi w hotelach w pokojach 2–osobowych z WC i łazienką oraz jeden nocleg w hotelu w stylu japońskim w pokojach 4–osobowych z WC i łazienką
 • śniadania
 • obiadokolacje
 • opieka pilota przewodnika z językiem polskim
 • ubezpieczenie NW i KL i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera:

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu!
Następny
dzień