lele3100 CC BY

// PIELGRZYMKA LOT. DO PORTUGALII W ROKU 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

PIELGRZYMKA LOT. DO PORTUGALII W ROKU 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

14.11.2017 - 21.11.2017

CENA: 590 EUR + 1410 PLN

Drukuj Wyślij wiadomość

 1. Dzień 1.
  14.11.2017

  Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o g. 04:00. Wylot do Monachium o godz. 06:05, Lądowanie w Monachium o g. 07:45. Wylot do Lizbony o g. 11:15. Lądowanie w Lizbonie o g. 13:20. Przejazd do Klasztoru Hieronimitów (Monastiros dos Jeronimos) z grobowcami ludzi, którym Portugalia zawdzięcza swą wielkość: Vasco da Gama, Don Sebastiao i poeta Luis de Camoes. Torre de Belem – perła architektury manuelińskiej, Pomnik Odkrywców. Przejazd na punkt widokowy Cristo Rei. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 2. Dzień 2.
  15.11.2017

  Śniadanie. Przejazd na przylądek Cabo di Roca (najbardziej wysunięta na zachód część Europy) gdzie znajduje się słynny pomniki z napisem „gdzie ląd się kończy, a morze zaczyna” – inspiracją dla fotografów. Przejazd do Sintry. Msza św. w jednym z kościołów. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie historycznego centrum. Czas wolny. Powrót do hotelu w Lizbonie. Obiadokolacja i nocleg.

 3. Dzień 3.
  16.11.2017

  Śniadanie. Przejazd do Porto. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Portugali, słynącego ma całym świecie z wina Porto, położonego nad Oceanem Atlantyckim w miejscu ujścia Rzeki Douro. Po zwiedzaniu przejazd do Santiago De Compostela. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 4. Dzień 4.
  17.11.2017

  Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą św. Jakuba (patrona Hiszpanii), Msza św., spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Bragi. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie portugalskiego Rzymu z jego wspaniałymi zabytkami. Braga jest jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie fatimskim z procesją. Nocleg.

 5. Dzień 5.
  18.11.2017

  Śniadanie. Zapoznanie z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i historią Objawień. Esplanada z monumentalnymi schodami i kolumnadą z Drogą Krzyżową. Kapliczka Objawień. Bazylika Różańcowa. Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kościół Trójcy Przenajświętszej. Czas wolny. Po południu przejazd na Drogę Krzyżową i Kalwarię, Loca do Anjo. Wizyta w domach Pastuszków z czasów Objawień w Aljustrel. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w Różańcu i procesji ze świecami. Nocleg.

 6. Dzień 6.
  19.11.2017

  Śniadanie. Przejazd do Obidos - miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

 7. Dzień 7.
  20.11.2017

  Śniadanie. Przejazd do Coimbry z najsłynniejszym w kraju uniwersytetem założony w Lizbonie, a przeniesionym do Coimbry w roku 1309. Kompleks budynków wznosi się na szczycie głównego wzgórza miasta, czyli tam, gdzie w innych miastach zwykle stoją zamki. Na zboczach wzgórza uniwersyteckiego znajduje się niezwykłe malownicze stare miasto z labiryntem wąskich i stromych uliczek. Msza św. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu. Udział w Różańcu i procesji ze świecami. Nocleg

 8. Dzień 8.
  21.11.2017

  Śniadanie. Transfer na lizbońskie lotnisko. Odprawa o g. 14:35. Wylot do Frankfurtu o godz. 16:35. Lądowanie w Frankfurcie o g. 20:40. Wylot do Gdańska o g. 21:50. Lądowanie w Gdańsku o g. 23:25. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk – Lizbona – Gdańsk
 • przejazd portugalskim autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 6 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmuje choroby przewlekłe
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem (Lizbona, Porto, Braga, Coimbra)
 • indywidualne nagłośnienie

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej
 • napoi do obiadokolacji
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł

Uwagi:

 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • cena skalkulowana przy grupie 20 osobowej
Następny
dzień