Bruno CC BY

// WSCHODNIE WYBRZEŻE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

WSCHODNIE WYBRZEŻE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

16.08.2017 - 25.08.2017

CENA: 2855 USD

Drukuj Wyślij wiadomość

NOWY JORK – NIAGARA – WASZYNGTON - FILADELFIA – NOWY JORK

 1. Dzień 1.
  16.08.2017

  Zbiórka na lotnisku w Gdańsku - Rębiechowie odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Warszawy. Lądowanie w Warszawie. Następnie wylot do Nowego Jorku. Przylot do Nowego Jorku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 2. Dzień 2.
  17.08.2017

  Śniadanie, zwiedzanie Nowego Jorku z przewodnikiem: Dolny Manhattan: Wall Street, Giełda Nowojorska, Chinatown, Battery Park, Flatiron Building, Empire State Building, Górny Manhattan: Times Square, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Park Centralny. Czas wolny w porze popołudniowej, obiadokolacja, powrót do hotelu na nocleg.

 3. Dzień 3.
  18.08.2017

  Śniadanie, przejazd przez Binghamton i dalej przez Finger Lakes Counrty do wodospadu Niagara. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Niagara Falls.

 4. Dzień 4.
  19.08.2017

  Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych cudów przyrodniczych świata- wodospad Niagara -widoki ze strony USA jak i od strony Kanady, widok na Horsehoe Falls kaskady wielkiego wodospadu (kaskada) ta skierowana jest w kierunku Kanady i uważana jest za najbardziej godną podziwu. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 5. Dzień 5.
  20.08.2017

  Śniadanie. Rano wyjazd na południe w kierunku miasteczka Gettysburg w stanie Pennsylvania. Po drodze zatrzymamy się dla zdjęć w miasteczku Warsaw i po wjechaniu do Stanu Pennsylvania zobaczymy z kilku punktów widokowych - Wielki Kanion Pennsylwanii. Następnie, przejazd na obiadokolację i nocleg w Gettysburgu.

 6. Dzień 6.
  21.08.2017

  Śniadanie. Od rana zwiedzanie miejsca słynnej bitwy z 1863r, w czasie którego będzie okazja poznać historie wojny secesyjnej. W muzeum zobaczymy ogromny obraz wzorowany na Panoramie Racławickiej ukazujący ogrom całej bitwy. W tej bitwie walczyło blisko pięć tysięcy Polaków, w większości po stronie Północy we własnym oddziale zorganizowanym przez Włodzimierza Krzyżanowskiego, który za męstwo i wierność został mianowany generałem przez Prezydenta A. Lincolna. Następnie, przejazd do miasta Harrisburg, w pobliżu którego znajduje się słynna fabryka czekolady Hershey, którą zwiedzimy. Okazja do skosztowaniu różnych smaków czekolady i słodkich zakupów. Następnie przejazd do Waszyngtonu. Zakwaterowaniu w hotelu. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy USA. Program zakończymy zwiedzeniem słynnego Muzeum Lotnictwa i Kosmosu „Air and Space Muzeum”. Dalsza podróż po stolicy Stanów Zjednoczonych Waszyngtonie-wycieczka po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 7. Dzień 7.
  22.08.2017

  Śniadanie. Zwiedzanie głównych atrakcji stolicy, takich jak: Kapitol, Pomnik Waszyngtona, Muzeum Linkolna, Biały Dom, grób prezydenta Kenned'ego na Cmentarzu Arlington, wizyta w Instytucie Smithsonian. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 8. Dzień 8.
  23.08.2017

  Śniadanie. Przejazd do Filadelfii. Wizyta w Independence Hall i przy Dzwonie Wolności (Liberty Bell), jak również Congres Hall, Betsy Ross House, Ben Franklin’s Print Shop oraz przy schodach Rocky’ego. Dalsza podróż do Doylestown – Sanktuarium Maryjnym określanym mianem „Amerykańskiej Częstochowy” na obiadokolację i nocleg.

 9. Dzień 9.
  24.08.2017

  Śniadanie. Transfer autokarowy na lotnisko, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Warszawy.

 10. Dzień 10.
  25.08.2017

  Lądowanie w stolicy. Następnie wylot do Gdańska. Zakończenie wyjazdu w Gdańsku.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Gdańsk – Nowy Jork – Gdańsk
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą wycieczki
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania
 • obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna - wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota przewodnika z językiem polskim
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

 • wizy do USA – 220USD
 • napiwków dla przewodników i kierowcy (ok. 6 USD dziennie)
 • napiwków zwyczajowych (restauracje, hotele)
 • napojów do posiłków

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • paszport ważny minimum 1 rok od daty wyjazdu
 • paszport do wizy należy złożyć zgodnie z wytycznymi dołączając wniosek wizowy i aktualne kolorowe zdjęcie o wymiarach: kwadrat o boku 5 cm
 • dopłata do pokoju 1 os 630 USD
Następny
dzień