Dennis Jarvis CC BY SA

// PIELGRZYMKA AUTOKAROWO-LOTNICZA Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

PIELGRZYMKA AUTOKAROWO-LOTNICZA Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

03.05.2017 - 14.05.2017

CENA: 620 EURO + 1400 PLN

Drukuj Wyślij wiadomość

 1. Dzień 1.
  03.05.2017

  Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu i godzinie. Przejazd do Altőtteing w Bawarii trasą Kołbaskowo-Berlin-Monachium do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej Bawarii. Na trasie Msza św. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

  Hotel: Hotel Zwoelf Aposte

 2. Dzień 2.
  04.05.2017

  Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium w Altotteing u stóp Naszej Drogiej Pani. Następnie przejazd do Einsiedeln z postojem w miejscach związanych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI (Marktl Am Inn -miejsce urodzenia Benedykta XVI). Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg w hotelu w Einsiedeln.

  Hotel: Hotel Allegro

 3. Dzień 3.
  05.05.2017

  Msza św. w kościele klasztornym w Einsiedeln. Zwiedzanie klasztoru. Śniadanie. Przejazd do, położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Zapoznanie się z Sanktuarium Maryjnym. Droga krzyżowa. Obiadokolacja oraz nocleg w Domu Pielgrzyma.

  Hotel: Dom pielgrzyma w La Salette

 4. Dzień 4.
  06.05.2017

  Msza św. w Bazylice Męki Pańskiej w La Salette. Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Lourdes. To właśnie tutaj, w 1858 roku, świętej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boska. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg w hotelu.

  Hotel: Hotel Saint Georges

 5. Dzień 5.
  07.05.2017

  Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą: Le Cachot, kościół parafialny, Młyn Boly, sanktuarium: muzeum Notre Dame, Bazylika podziemna Piusa XII, Grota Masabielska; Bazylika Różańcowa, Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, kościół górny, udział w drodze krzyżowej. Możliwość kąpieli w basenach oraz uczestnictwa w procesji Eucharystycznej połączonej z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w procesji różańcowej, nocleg w hotelu.

  Hotel: Saint Georges

 6. Dzień 6.
  08.05.2017

  Msza św. w Grocie Masabielskiej. Śniadanie. Przyjazd do San Sebastian (możliwość kąpieli nad zatoką Biskajską). Dalszy przejazd do Burgos, miasta z przepiękną hiszpańską Katedrą i grobem legendarnego Cyda. Wizyta w Katedrze oraz w centrum historycznym miasta. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu.

  Hotel: Hotel Las Vegas

 7. Dzień 7.
  09.05.2017

  Śniadanie. Msza św. w Katedrze w Burgos. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie miasta: Katedra - miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów i uczniów Jezusa. Plac Espana z okoliczną starówką. Przejazd do hotelu w Santiago de Compostela na obiadokolację oraz nocleg.

  Hotel: Exe Area Central

 8. Dzień 8.
  10.05.2017

  Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Jakuba Apostoła. Pożegnanie z miastem św. Jakuba. Dalsza podróż do Fatimy. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim. Droga krzyżowa do Aljustrel. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu nad Oceanem Atlantyckim.

  Hotel: Soleil Hotels

 9. Dzień 9.
  11.05.2017

  Śniadanie. Przejazd do Lizbony – Stolicy Portugali. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego – Msza św., Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Powrót do hotelu na Oceanem na obiadokolację i nocleg.

  Hotel: Soleil Hotels

 10. Dzień 10.
  12.05.2017

  Śniadanie. Przejazd do Fatimy, udział w uroczystościach z okazji 100-lecia objawień. Następnie wizyta w Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobaca. Dalszy przejazd do Nazare. Powrót do hotelu nad Oceanem Atlantyckim na obiadokolacje i nocleg.

  Hotel: Soleil Hotels

 11. Dzień 11.
  13.05.2017

  Śniadanie. Przejazd do Fatimy, przejście na plac Cova da Iria i udział w uroczystościach z okazji 100-lecia objawień z papieżem Franciszkiem. Po południu prywatna Msza św. dla grup w Sanktuarium. Powrót do hotelu nad Oceanem Atlantyckim na obiadokolację. Odpoczynek po papieskich uroczystościach w Fatimie i nocleg.

  Hotel: Soleil Hotels

 12. Dzień 12.
  14.05.2017

  Śniadanie, przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 11:20 i wylot do kraju o godz. 16:15. Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie o g. 16:15. Przejazd do miejsca rozpoczęcia pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • przelot samolotem na trasie Lizbona – Warszawa
 • transfer autokarowy z lotniska w Warszawie
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania zgodnie z programem
 • obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmuje choroby przewlekłe
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • napoi do obiadokolacji
 • indywidualnego nagłośnienia

Uwagi:

 • każdego dnia Msza św. uzgodniona z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • Bagaż podręczny: 1 sztuka do 8kg o wymiarach 55 x 40 x 20cm
 • Bagaż rejestrowany: 1 sztuka do 23kg, wymiary bagażu nie mogą być większe niż 158cm (wysokość + szerokość + głębokość), np. 70 x 44 x 44cm
Następny
dzień