Kirt Edblom CC BYSA

// PIELGRZYMKA NA KUBĘ I DO MEKSYKU

PIELGRZYMKA NA KUBĘ I DO MEKSYKU

27.11.2017 - 10.12.2017

CENA: 2100 USD + bilet lotniczy

Drukuj Wyślij wiadomość

 1. Dzień 1.
  27.11.2017

  Zbiórka n a lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-biletowa i wylot przez jedną z europejskich stolic do Hawany. Lądowanie na Kubie przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 2. Dzień 2.
  28.11.2017

  Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Capitol, Plac Broni, dawny Pałac Kapitanów Generalnych, obecnie Muzeum miasta Hawana, Katedra, "Stary Plac". Msza Święta. Wizyta w słynnej restauracji La Bodeguita del Medio, by skosztować rozsławionego przez Ernesta Hemingwaya "mojito". Wizyta w nowoczesnej części miasta : dzielnica Miramar, historyczny Plac Rewolucji wraz z Mauzoleum José Martí. Przejazd słynnym bulwarem nadbrzeżnym Malecon de la Habana, do fabryki rumu, by poznać proces produkcji słynnego napoju i ewentualnie wziąć udział w degustacji rożnych jego gatunków. Kolacja i nocleg w hotelu.

 3. Dzień 3.
  29.11.2017

  Śniadanie. Wyjazd z Hawany w kierunku malowniczej Doliny Viñales. Wizyta na farmie tytoniowej. Przejazd do miasta Pinar del Rio i wizyta w fabryce cygar, usytuowanej na terenie dawnego wiezienia z 1853 r. Wycieczka w kierunku słynnego Muralu Prehistorii, gdzie na skalnej ścianie o powierzchni 21,600 m2, malarz Leovigildo Gonzalez, uczeń wielkiego artysty meksykańskiego, Diego Rivery, przedstawił zwierzęta żyjące na tym terenie przed milionami lat. Obiad. Rejs łodzią po podziemnej rzece Cueva del Indio. Nocleg w hotelu.

 4. Dzień 4.
  30.11.2017

  Msza Święta. Śniadanie. Wyjazd z Hawany w kierunku Villa Guama, na Półwyspie Zapata. Rejs statkiem po Lagunie Skarbów, by w warunkach muzeum etnograficznego na wolnym powietrzu, poznać modus vivendi dawnych Indian Tainos. Wizyta na farmie krokodyli, z możliwością degustacji mięsa z krokodyla. Przejazd do miasta Cienfuegos, zwanym Perła Południa. Oglądanie pięknej architektury, jaka miasto zawdzięcza osadnikom francuskim z początku XIX w. Przejazd do Trinidad, tradycyjnego miasta kolonialnego z początku XVI w. Kolacja i nocleg w Trinidad.

 5. Dzień 5.
  01.12.2017

  Msza Święta, śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta Trinidad znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po centrum historycznym : Plaza Mayor, Kościół Świętej Trójcy, dawny Pałac Brunet, obecnie siedziba Muzeum Romantycznego. Wizyta w barze Canchanchara (degustacja 1 drinka wliczona w cenę). Przejazd przez Santa Clara – Muzeum Che Guevary. Przyjazd do kurortu Varadero, usytuowanego na Półwyspie Hicacos w Cieśninie Florydzkiej. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive.

 6. Dzień 6.
  02.12.2017

  Msza Święta. Wypoczynek nad turkusowym morzem w formule All Inclusive.

 7. Dzień 7.
  03.12.2017

  Msza Święta. Wypoczynek nad turkusowym morzem w formule All Inclusive.

 8. Dzień 8.
  04.12.2017

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Odlot do Meksyku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg. (Msza św. i program zwiedzania tego dnia uzależniony od godziny lotu)

 9. Dzień 9.
  05.12.2017

  Śniadanie. Plac Trzech Kultur. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – zapoznanie z kompleksem Bazylik, Msza święta. Przejazd do Teotihuacan. Kolacja (szwedzki stół) w pobliżu piramid. Powrót do hotelu. Nocleg.

 10. Dzień 10.
  06.12.2017

  Śniadanie. Zocalo – Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Katedra Metropolitańska – Msza św. Muzeum Antropologii. Kolacja w hotelu – serwowana.

 11. Dzień 11.
  07.12.2017

  Śniadanie. Wyjazd w kierunku do Acapulco. Po drodze wizyty w Cuernavaca – Katedra, jaskinie Cacahuamilpa, Taxco – sklep i warsztat srebra. Msza św. w Kościele Santa Prisca. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive.

 12. Dzień 12.
  08.12.2017

  Śniadanie. Przejazd panoramiczny po Acapulco i podziwianie mrożący krew w żyłach pokaz wysokościowych skoków do wody nad skałami Quebrada. Powrót do hotelu. Czas wolny na plaży. Wypoczynek all inclusive. Nocleg.

 13. Dzień 13.
  09.12.2017

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Gwadelupe (wizyta uzależniona od sytuacji na trasie przejazdu). Następnie obiad i przejazd na lotnisko w Meksyku. Odprawa bagażowo-biletowa i wylot z Meksyku do Polski przez jedną z europejskich stolic.

 14. Dzień 14.
  10.12.2017

  Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Hawana, Meksyk – Warszawa rejsowymi samolotami Air France lub KLM
 • przelot Hawana – Meksyk (linie lokalne)
 • transfery i transport autokarem z klimatyzacją w Meksyku
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: do Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Quebrada, Cacahumilpa, Tula, Cueva del Indio, Mural Prehistorii, Farma Krokodyli, Park Guama, Muzeum Che Guevara
 • noclegi w pokojach 2 os. w ***/**** wg norm lokalnych (Acapulco i Varadero – hotele All Inclusive)
 • wyżywienie wg. programu
 • opieka polskojęzycznego lokalnego pilota i przewodnika (w Meksyku i na Kubie)
 • Msze św. w Kościołach lub hotelach
 • ubezpieczenie NW i KL i bagażu w Signal Iduna - wariant podstawowy ( nie obejmuje chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera:

 • wydatków dodatkowych płatnych w Meksyku w kwocie 50 $
 • napiwków dla kierowców i przewodników lokalnych w Meksyku i Kubie 3 $/dziennie (42$),
 • podatku wyjazdowego z Kuby 25 €,
 • napojów do obiadokolacji

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • możliwość zakwaterowania w pokoju 1 osobowym za dodatkowa dopłatą
 • ostateczna cena uzależniona od kursu dolara (przy wycenie przyjęto kurs 3,7) i ceny paliwa
 • cena skalkulowana przy 35 osobach płatnych
 • należy posiadać ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu!!!
Następny
dzień