Ferran Moya CC BY SA

// PIELGRZYMKA AUTOKAROWO-LOTNICZA Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

PIELGRZYMKA AUTOKAROWO-LOTNICZA Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

08.09.2017 - 19.09.2017

CENA: 620 EUR + 1400 PLN

Drukuj Wyślij wiadomość

ALTOTTING - EINSIEDELN - LA SALETTE - LOURDES - SAN SEBASTIAN - BURGOS - SANTIAGO DE COMPOSTELA - FATIMA - NAZARE - LIZBONA

 1. Dzień 1.
  08.09.2017

  Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu i we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Altotting w Bawarii trasą Kołbaskowo-Berlin-Monachium do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej Bawarii. Na trasie Msza św. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

 2. Dzień 2.
  09.09.2017

  Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium w Altotting u stóp Naszej Drogiej Pani. Następnie przejazd do Einsiedeln z postojem w miejscach związanych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI (Marktl Am Inn -miejsce urodzenia Benedykta XVI). Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg w hotelu w Einsiedeln.

 3. Dzień 3.
  10.09.2017

  Msza św. w kościele klasztornym w Einsiedeln. Zwiedzanie klasztoru. Śniadanie. Przejazd do, położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Zapoznanie się z Sanktuarium Maryjnym. Droga krzyżowa. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

 4. Dzień 4.
  11.09.2017

  Msza św. w Bazylice Męki Pańskiej w La Salette. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Lourdes. To właśnie tutaj, w 1858 roku, świętej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boska. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

 5. Dzień 5.
  12.09.2017

  Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą: Le Cachot, kościół parafialny, Młyn Boly, sanktuarium: muzeum Notre Dame, Bazylika podziemna Piusa XII, Grota Masabielska; Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, Bazylika Różańcowa, udział w drodze krzyżowej. Możliwość kąpieli w basenach. Uczestnictwo w procesji Eucharystycznej połączonej z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w procesji różańcowej, nocleg w hotelu.

 6. Dzień 6.
  13.09.2017

  Msza św. w Grocie Masabielskiej. Śniadanie. Przyjazd do San Sebastian (możliwość kąpieli nad zatoką Biskajską). Dalszy przejazd do Burgos miasta z przepiękną hiszpańską Katedrą. Wizyta w Katedrze oraz w centrum historycznym miasta. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu.

 7. Dzień 7.
  14.09.2017

  Śniadanie. Msza św. w Katedrze w Burgos. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie miasta: Katedra - miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów i uczniów Jezusa Chrystusa, Plac Espana. Przejazd do hotelu w Santiago de Compostela na obiadokolację oraz nocleg.

 8. Dzień 8.
  15.09.2017

  Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Jakuba Apostoła. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie się z Sanktuarium Fatimskim, które zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg w hotelu.

 9. Dzień 9.
  16.09.2017

  Śniadanie. Msza św. Droga krzyżowa w Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków Łucji oraz Franciszka. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg w hotelu.

 10. Dzień 10.
  17.09.2017

  Msza św. Śniadanie. Czas wolny przeznaczony na indywidualne zwiedzanie. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg w hotelu.

 11. Dzień 11.
  18.09.2017

  Msza św. Śniadanie. Wyjazd do Nazare - miasto położone u brzegu Atlantyku, możliwość kąpieli w Oceanie. Przejazd do Bathalii – gotycka katedra wotywna. Następnie przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

 12. Dzień 12.
  19.09.2017

  Śniadanie, przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo-bagażowa i wylot do kraju. Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Przejazd do Parafii. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • przelot samolotem na trasie Lizbona –
 • transfer autokarowy z lotniska w Warszawie
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania zgodnie z programem
 • obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 60 euro
 • napojów do obiadokolacji
 • indywidualnego nagłośnienia – 12 euro

Uwagi:

 • każdego dnia Msza św., w uzgodnieniu z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • Bagaż podręczny: 1 sztuka do 8kg o wymiarach 55 x 40 x 20cm
 • Bagaż rejestrowany: 1 sztuka do 23kg, wymiary bagażu nie mogą być większe niż 158cm (wysokość + szerokość + głębokość), np. 70 x 44 x 44cm.
Następny
dzień