Panoramas CC BY ND

// FRANCJA: pielgrzymka samolotowo - autokarowa

FRANCJA: pielgrzymka samolotowo - autokarowa

Drukuj Wyślij wiadomość

Paryż - Lisieux - Mont San Michel – Rouen –Bruksela – Amsterdam - Hamburg

 1. Dzień 1.

  Zbiórka na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, następnie odprawa bagażowo-biletowa i wylot do Paryża. Podróż do Montmorency gdzie osiedli przed śmiercią Kniaziewicz i Niemcewicz odwiedzani m. in. przez Chopina i Mickiewicza, wizyta na miejscowym cmentarzu zwanym Skałką, przejazd na obiadokolację, Rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd na nocleg do hotelu.

 2. Dzień 2.

  Śniadanie. Wycieczka do Wersalu ( kompleks pałacowy i ogrody). Powrót do Paryża. Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Luwr i dla wytrwałych Muzeum d’Orsay (impresjoniści). Wieczorem spacer po Polach Elizejskich i Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.

 3. Dzień 3.

  Śniadanie. Przejazd na Rue du Bac- Kaplica Cudownego Medalika. Spacer przez Plac Opery ze słynną Operą Garnier, Plac Vendome z hotelem Ritz, domem w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz z kolumną Napoleona, Wielkie Bulwary. Przejazd na Plac Bastylii, wizyta na cmentarzu Pere Lachaise, plac Republiki, plac Zgody, wjazd na wieżę Eiffla, widok na Pola Marsowe, przejazd na dzielnicę Łacińską, a następnie na Montmartre. Obiadokolacja. Powrót do Hotelu na nocleg.

 4. Dzień 4.

  Śniadanie, przejazd do Lisieux. Po drodze krótki pobyt w Etretat- eleganckie miasteczko, ukryte między dwoma urwiskami sklanymi, słynie z efektownych tuneli i łuków skalnych Alabastrowego Wybrzeża. Przejazd słynnym Mostem Normandzkim rozpiętym nad bagnistymi rozlewiskami Sekwany do Honfleur- piękne portowe miasto u ujścia Sekwany, które od XIX w. przyciągało artystów m.in. Moneta, Pissarro i Courbeta. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg do Lisieux.

 5. Dzień 5.

  Śniadanie, wizyta w mieście, a po niej przejazd do Mont Sant Michel. Zwiedzanie miasteczka i słynnego klasztoru na szczycie wyspy, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji i jest symbolem Normandii, przejazd do Caen i dalej do Lisieux na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 6. Dzień 6.

  Śniadanie. Zwiedzanie miasta św. Tereski (Msza Swięta). Wizyta w Katedrze św. Piotra, domu rodzinnego Teresy Martin les Buissonnets, klasztorze Karmelitek, Bazylice i Dioramie. Wyjazd do Rouen stolicy Normandii – spacer po starówce. Podróż do Paryża. Obiadokolacja. Rejs stratkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu.

 7. Dzień 7.

  Śniadanie. Przejazd do Brukseli. Starówka z Grand Place i słynnym gotyckim Ratuszem, pomnik symbol Brukseli Manneken Pis, czas wolny, , Katedra św. Michała i św. Guduli, Pałac Królewski, oraz budynki Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicach Amsterdamu.

 8. Dzień 8.

  Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie stolicy Holandii: starówka – wpisana na listę UNESCO, kościół św. Tomasza – miejsce objawień najświętszej Maryi Panny, przejażdżka po rozległych kanałach miasta, wizyta w muzeum Van Gogha, czas wolny. Przejazd do Hamburga, Obiadokolacja, spacer po centrum turystycznym miasta, powrót do hotelu na nocleg.

 9. Dzień 9.

  Śniadanie, przejazd do miejsca rozpoczęcia przez przejście graniczne w Kołbaskowie.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Gdańsk - Paryża Beaunais
 • przejazd na trasie zgodny z programem autobusem turystycznym,
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 8 śniadań wg programu
 • 8 obiadokolacji wg programu
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napojów do obiadokolacji

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
Następny
dzień