Panoramas CC BY ND

// NIEMCY-HOLANDIA-FRANCJA: wycieczka autokarowo-lotnicza

NIEMCY-HOLANDIA-FRANCJA: wycieczka autokarowo-lotnicza

Drukuj Wyślij wiadomość

Hamburg - Amsterdam - Bruksela - Lisieux - Mont San Michel - Paryża

 1. Dzień 1.

  Zbiórka uczestników o godz. 6:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd do Hamburga przez przejście graniczne w Kołbaskowie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Przejazd do centrum miasta. Spacer. Powrót do hotelu na nocleg.

 2. Dzień 2.

  Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie stolicy Holandii: starówka – wpisana na listę UNESCO, kościół św. Tomasza – miejsce objawień najświętszej Maryi Panny, przejażdżka po rozległych kanałach miasta, wizyta w muzeum Van Gogha, czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 3. Dzień 3.

  Śniadanie. Przejazd do Brukseli. Starówka z Grand Place i słynnym gotyckim Ratuszem, pomnik symbol Brukseli Manneken Pis,czas wolny, Katedra św. Michała i św. Guduli, Pałac Królewski, oraz budynki Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 4. Dzień 4.

  Śniadanie. Przejazd do Lisieux przez Rouen stolicę Normandii - krótka wizyta w mieście. Dalsza podróż do miasta św. Tereski ( Mała Święta). Wizyta w Katedrze Św. Piotra, domu rodziny Teresy Martin les Buissonnets, Klasztorze Karmelitek, Bazylice i Dioramie. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 5. Dzień 5.

  Śniadanie. Przejazd do Caen. wizyta w mieście, a po niej przejazd do Mont Sant Michel. Zwiedzanie miasteczka i słynnego klasztoru na szczycie wyspy, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji i jest symbolem Normandii. Obiadokolacja nocleg w hotelu.

 6. Dzień 6.

  Śniadanie. Przejazd do stolicy Bretanii. Zwiedzanie Rennes: Katedra św. Piotra, starówka z osiemnastowiecznymi budynkami o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Podróż do Paryża. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd na nocleg do hotelu.

 7. Dzień 7.

  Śniadanie. Przejazd na Rue du Bac- Kaplica Cudownego Medalika. Spacer przez Plac Opery ze słynną Operą Garnier, Plac Vendome z hotelem Ritz, domem w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz z kolumną Napoleona, Wielkie Bulwary. Przejazd na Plac Bastylii, wizyta na cmentarzu Pere Lachaise, plac Republiki, plac Zgody, wjazd na wieżę Eiffla, widok na Pola Marsowe, przejazd na dzielnicę Łacińską, a następnie na Montmartre. Obiadokolacja. Powrót do Hotelu na nocleg.

 8. Dzień 8.

  Śniadanie. Wycieczka do Weralu (kompleks pałacowy i ogrody). Powrót do Paryża. Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Luwr i dla wytrwałych Muzeum d’Orsay (impresjoniści). Wieczorem spacer po Polach Elizejskich i Luk Triumfalny. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.

 9. Dzień 9.

  Śniadanie. Przejazd do Montmorency gdzie osiedli przed śmiercią Kniaziewicz i Niemcewicz odwiedzani m. in. przez Chopina i Mickiewicza. Wizyta na miejscowym cmentarzu zwanym Skałką. Przejazd na lotnisko Paryż Beaunais. Odprawa bagażowo-biletowa o godz. 11:10. Następnie o godz. 13:10 wylot do Gdańska. Lądowanie w Gdańsku o godz. 15:10. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Paryża Beaunais - Gdańsk,
 • przejazd na trasie zgodny z programem autobusem turystycznym,
 • noclegi zgodnie z programem w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania zgodnie z programem,
 • obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej

Uwagi:

 • wyjazd kończy się w poniedziałek albo czwartek.
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
Następny
dzień