Alejandro CC BY

// BRAZYLIA I ARGENTYNA LISTOPAD 2018

BRAZYLIA I ARGENTYNA LISTOPAD 2018

Drukuj Wyślij wiadomość

FOZ DO IGUACU –SÃO PAULO- APARECIDA – PARATY- RIO DE JANEIRO –BÚZIOS

 1. Dzień 1.

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo biletowa. Przelot Warszawa – Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 2. Dzień 2.

  Śniadanie. Foz do Iguaçu, założone w 1914 roku, jest znane na całym świecie dzięki niezwykle bujnej przyrodzie, wodospadom Iguaçu oraz wielkiej zaporze wodnej Itaipu. To miasto trzech narodowości, bo znajduje się na styku Brazylii, Paragwaju oraz Argentyny. Co roku odwiedza je 1,5 mln turystów, to 6-krotnie więcej niż liczba mieszkańców, których jest 256 tysięcy. Przejazd do parku wpisanego na listę UNESCO i zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie rysują się wspaniale tęcze. Piękne wodospady z ogromnym hukiem spadają z urwiska o wysokości 90 m. Kolacja i nocleg.

 3. Dzień 3.

  Śniadanie. Całodzienna wycieczka na wodospady od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów oraz przejazd specjalnymi samochodami przez las deszczowy. Powrót do hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów w mieście. Kolacja i nocleg.

 4. Dzień 4.

  Śniadanie. Przelot do Sao Paulo Wyjazd na zwiedzanie największego miasta w Brazylii. São Paulo jest najbardziej zaludnionym miastem w Ameryce Południowej. Miasto zostało założone w 1554 roku przy budowie szkoły dla zakonników jezuitów Manoel da Nobrega i Jose de Anchieta Beato. Zobaczymy Katedrę Metropolitarną Stare Miasto, Kościół Matki Bożej z Brazylii, Park Ibirapuera, pomnik flagi, Plac Wolności. Kolacja i nocleg.

 5. Dzień 5.

  Śniadanie. Przejazd do Aparecida. Miasto Aparecida, znane jako „Stolica Maryjna Brazylii”, każdego dnia przyjmuje setki wiernych i pielgrzymów oddających cześć Maryi. Wszystkie diecezje w Brazylii przynajmniej raz w roku odbywają pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Aparecida Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 6. Dzień 6.

  Msza Święta w kaplicy hotelowej. Śniadanie i wyjazd do Paraty. Przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka – Paraty będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem kurortem nadmorskim. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Paraty.

 7. Dzień 7.

  Śniadanie. Przejście do kościoła na Mszę Świętą. Następnie rejs statkiem między zielonymi wyspami, z postojem na nurkowanie i kąpiel. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

 8. Dzień 8.

  Msza Św. Śniadanie. Przejazd do Rio de Janeiro. Panoramiczne zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Klasztor Świętego Antoniego- najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r., msza święta w stożkowatej Katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych). Arcos da Lapa – akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i czas wolny, który można wykorzystać na spacer po Copacabana.

 9. Dzień 9.

  Śniadanie. Po śniadaniu wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Po drodze podziwianie , największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki Guanabara, laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio. Wjazd na górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.

 10. Dzień 10.

  Śniadanie i wyjazd do Búzios, po drodze wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej słynnego architekta Oscara Niemeyer, w miasteczku Niterói. Zwiedzanie twierdzy Santa Cruz da Barra, przejazd do Búzios. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 11. Dzień 11.

  Śniadanie. Czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek w hotelu lub spacer nadmorskim bulwarem Rua das Pedras. Búzios to 8-kilometrowy półwysep, na którym znajdują się 23 plaże. Zdobył międzynarodową sławę po wizycie francuskiej aktorki Brigitte Bardot. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

 12. Dzień 12.

  Przylot do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera:

 • noclegi w pokojach 2 osobowych wg programu w hotelach 3 lub 4 *
 • śniadania i kolacje wg programu
 • transport autokarem lub busem zgodnie z trasą pielgrzymki
 • rejs statkiem w Paraty
 • bilety wstępu: Parque Nacional Cataratas do Iguaçu (Brasil), Parque Nacional del Iguazu (Argentina), Cristo Redentor e Pão de Açúcar
 • opiekę licencjonowanego przewodnika
 • ubezpieczenie NW i KL i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera:

 • lotu wewnętrznego (FOZ DO IGUAÇU X SÃO PAULO ok. 400,00 USD / os.)
 • opłat granicznych
 • zwyczajowych napiwków i usługi bagażowej
 • indywidualnego nagłośnienia – 12 €
 • napojów do posiłków
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł

Uwagi:

 • Msze św. Zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu!
 • *cena zostanie ostatecznie potwierdzona po potwierdzeniu terminu i zakupie biletów lotniczych.
Następny
dzień