Fabio CC BY-SA

// SANKTUARIA HISZPANII I PORTUGALII: pielgrzymka samolotowa

SANKTUARIA HISZPANII I PORTUGALII: pielgrzymka samolotowa

Drukuj Wyślij wiadomość

TRASA: MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-NAZARE-OBIDOS-BATALHA- ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT

 1. Dzień 1.

  Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

 2. Dzień 2.

  Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 3. Dzień 3.

  Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

 4. Dzień 4.

  Śniadanie. Przejazd do Obidos miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

 5. Dzień 5.

  Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

 6. Dzień 6.

  Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

 7. Dzień 7.

  Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 8. Dzień 8.

  Śniadanie. Tur autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via . Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

 9. Dzień 9.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk – Madryt – Gdańsk
 • (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania zgodnie z programem
 • obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napoi do obiadokolacji

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
Następny
dzień