Paula McMillen CC BY-ND

// GRECJA: pielgrzymka samolotowa

GRECJA: pielgrzymka samolotowa

Drukuj Wyślij wiadomość

560 euro + bilet lotniczy ZABYTKI KULTURY ANTYCZNEJ, WYSPA APOKALIPSY, MAGICZNA KRAINA GAJÓW OLIWNYCH, SYROS – PATMOS – ATENY – PELOPONEZ

 1. Dzień 1.

  Zbiórka na lotniku w Gdańsku. Odprawa bagażowo – biletowa i wylot.

 2. Dzień 2.

  Lądowanie w Atenach. Przejazd do Pireusu. Przystanek z punktem widokowym na wschód słońca. Przejazd na odprawę promową. Wypłynięcie na Syros. Śniadanie na promie. Przypłynięcie do stolicy Cyklad. Zakwaterowanie w hotelu na Syros. Odpoczynek. Zapoznanie się z wyspą. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 3. Dzień 3.

  Śniadanie. Przejazd do Metropolii – głównej katedry miasta, zwiedzanie. Przejazd do Ano Poli gdzie na 2 wzgórzach monumentalnie wznoszą się 2 Świątynie: katolicka Ag. Giorgos i prawosławna Anastasi. Czas na spacer wąskimi uliczkami miasta aby poczuć typowy i wyjątkowy klimat wyspy. Przejazd do Ermoupoli – miasteczka i czas wolny. Następnie przejazd na jedną z plaż wyspy. Czas wolny na odpoczynek i kąpiel w lazurowych wodach zatoki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 4. Dzień 4.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie wyspy (program dnia III będzie realizowane przez 2 dni). Czas wolny. Obiadokolacja. Wypłynięcie promem na Patmos.

 5. Dzień 5.

  Przypłynięcia na Patmos. Odpoczynek w hotelu. Śniadanie. Czas na wypoczynek i kąpiele morskie. Powrót do hotelu. Następnie wieczorny spacer po oświetlonej wyspie, pełnej wąskich, urokliwych uliczek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 6. Dzień 6.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Patmos zwanej "egejską Jerozolimą". Niewielka Patmos to jedna z najpiękniejszych wysp należącego do Grecji archipelagu Dodekanez. To tutaj św. Jan Apostoł doznał objawień spisanych w księdze Apokalipsy. Zwiedzimy klasztor św. Jana Ewangelisty wybudowany na miejscu starożytnej świątyni Artemidy. To malowniczy labirynt dziedzińców, korytarzy, kaplic i przejść. Klasztorny skarbiec kryje jedną z najwspanialszych w całej Grecji kolekcji bezcennych ikon i biżuterii. Następnie Grota Apokalipsy, gdzie wg tradycji chrześcijańskiej św. Jan usłyszał głos Boga i napisał księgę Apokalipsy. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd do portu i wypłynięcie do Pireusu (prom z kabinami do spania).

 7. Dzień 7.

  Śniadanie. Przypłyniecie do Pireusu. Zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, gdzie św. Paweł przemawiał do Ateńczyków, Agora, Świątynia Ateny Nike, Propyleje i Erechtejon oraz rozrywkowo – rzemieślnicza dzielnica Plake, Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, świątynie Zeusa Olimpijskiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty oraz słynny stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Atenach.

 8. Dzień 8.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Półwysep Peloponez, po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy m.in. Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata. Przystanek w Starym Koryncie – gdzie św. Paweł nauczał a później pisał Listy do Koryntian. Następnie trasa Pętla Argolida: Epidavros – teatr antyczny, sanktuarium boga medycyny, Asklepiosa; Nafplio - pierwsza stolica niepodległej Grecji, perełka architektoniczna pośród innych miast greckich: Mykeny – ruiny jednego z najstarszych miast Europy – Brama Lwów, Grobowiec Agamemnona. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko w Atenach.

 9. Dzień 9.

  Odprawa bagażowa- biletowa i wylot do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera:

 • przelotu samolotem na trasie Gdańsk - Ateny oraz Ateny – Gdańsk
 • przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem
 • 5 noclegów, w hotelach w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 1 nocleg na promie Patmos – Pireus w kabinach 4 osobowych
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • Promy: Pireus – Syros, Syros – Patmos
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy obejmujący choroby przewlekłe
 • opieka pilota na terenie Grecji
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z wymogami

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napojów do obiadokolacji

Uwagi:

 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • dopłata do pokoju 1 osobowego
Następny
dzień